Kış Bahçesi Modelleri ve Fiyatları

Kış Bahçesi Modelleri ve Fiyatları

Müstakil evlerin en özel yaşam alanlarından birisi kış bahçeleridir. Kış bahçesi uygulamasıyla birlikte sadece yaz ve bahar aylarında vazgeçilmezimiz olan bahçeler artık yoğun kış günlerinde de bizlere bambaşka bir güzellik sunmaktadır. En yeni dekorasyon trendleri arasında yer alan kış bahçesi uygulamaları ile soğuk ve yağışlı kış günlerinde taş yapıların içerisinde kapalı kalmanıza gerek kalmadan Dört Mevsim bahçe içerisinde sürdürebileceğiniz bir yaşam sizlere sunuluyor. 

Kış bahçesi nedir

Kış bahçesi adından da anlaşılabileceği gibi kış aylarında içerisinde keyifli bir yaşam süre bileceğiniz alanlar olarak biliniyor. Çoğunlukla kalın ve açılıp kapanabilen kaliteli canlılardan üretilen kış bahçeleri müstakil evlerin 4 mevsim yaşayan alanları olarak tercih ediliyor.  Mimari çalışmaların göz alıcı bir gelişim içerisinde olduğu bu dönemlerde birçok farklı geometrik formda ve istenilen kriterlerde kış bahçeleri tasarlanabiliyor.  Ve bu yaşam alanları sayesinde bahar ve yaz aylarında olduğu gibi kış mevsiminin de tüm doğal güzelliklerini kusursuz bir şekilde yaşama fırsatı veriliyor.

Kış bahçesi modelleri

Kış bahçesi olarak tasarlanan alanlar tamamen bu alana kullanacak olan kişilerin zevkine ve tarzına özel olarak tasarlanıyor. Dolayısıyla ev dekorasyonunda sınır tanımayan mimari çalışmalar söz konusu kış bahçeleri olduğunda da oldukça farklı model ve alternatif ile ön plana çıkıyor. Elbette kış bahçesi modelleri denildiğinde öncelikli olarak tasarlanan yaşam alanlarının dış cephe uygulamaları ele alınıyor. Bazı tasarımlarda sabit cam sistemleri kullanılırken bu alanlarda yaz mevsiminde de aktif bir kullanım isteyen ev sahipleri için katlanabilir stil de tasarlanan kış bahçesi modelleri de tercih ediliyor. Böylelikle 4 mevsime yönelik hazırlanan kış bahçeleri açılabilir ve kapanabilir bu sistemler sayesinde verimli bir şekilde kullanılabiliyor.

Bununla birlikte en çok tercih edilen kış bahçesi tasarımları da bakıldığında tente modeller dikkatleri çekiyor. Bahçe dekorasyonunu tamamlayacak renklerde hazırlanabilen tente kış bahçesi tasarımları hem kurulum kolaylığı hem de kullanım fırsatları ile birçok müstakil yapının vazgeçilmezi oluyor. Bilindiği üzere tente uygulamaları gelişen teknoloji ile birlikte artık oldukça kapsamlı bir uygulama çeşitliliği sunuyor. Otomatik sistemler ile açılıp kapanabilen çatı uygulamaları özellikle kış bahçelerinin dört mevsim kullanılabilen yapılar olmasına olanak sağlıyor. Pergola tente sistemleri olarak bilinen otomatik çatı sistemleri yaz ve bahar aylarında açılarak bu alanları kış mevsiminin dışında da keyifli bir şekilde kullanabilmenizi destekliyor. 

Aynı zamanda gelişmiş tente sistemleri ile hazırlanan bir kış bahçesi farklı birçok modelde tasarlanabiliyor. İstediğiniz geometrik formların uygulanabildiği kış bahçesi modelleri kaliteli malzemelerle hazırlandığı için uzun yıllar farklı birçok hava koşuluna dayanabilen güçlü bir yapı sergiliyor. Bununla birlikte kış bahçesi modellerine karar verirken çatı formatı en çok araştırılan konulardan bir diğeri olarak karışımıza çıkıyor. Bazı yapılarda kış bahçesinin çatısı şeffaf malzemelerle tasarlanırken bazı tercihler ise çatı formunun klasik ev çatıları türünde olması isteniyor. Bu tercihlerin her biri kış bahçesini kullanacak olan kişilerin ne tür bir yapı tercih ettiklerine bağlı olarak belirleniyor. Ve bunun en güzel yanı ise hayal edilen türde ve farklı model alternatiflerinde kış bahçeleri yeni nesil tente sistemlerinin de yardımı ile kolaylıkla hazırlanabiliyor.

Kısacası müstakil evinizin bahçesinde bir kış bahçesi oluşturmak istediğinizde sizlerin nasıl bir kış bahçesi istediğinizi hayal etmesi yeterli oluyor. Sizlerin hayal ettiği forumlarda hazırlanan kış bahçesi modelleri dayanıklı yapıları ile uzun yıllar güvenli bir şekilde kullanılabiliyor. Ve aynı zamanda alternatif yöntemlere nazaran tente ile hazırlanan kış bahçesi tasarımları çok daha uygun maliyetler ile sizlere kazandırılıyor.

Kış bahçesi özellikleri nelerdir 

Kış bahçesi olarak tasarlanan yaşam alanları dekorasyon uygulamalarında görsel bir şölen oluştururken aynı zamanda kullanım süresi boyunca çok özel avantajlar sağlıyor. Her bir kış bahçesi birbirinden farklı özellikler taşırken genel hatları ile bakıldığında kış bahçesi özellikleri şöyle sıralanıyor;

  • Kış bahçesi modelleri açılıp kapanabilen sistemlerden hazırlandığı için sadece kış aylarında değil dört mevsim bahçe içerisinde sürdürülebilir bir yaşam sağlıyor.
  • Kullanılan malzemelerin türüne ve kalitesine göre kış mevsiminde sıcacık bir yaşam alanı oluşturmanıza imkan sunuluyor.
  • Kış bahçesi modelleri bahçenizin büyüklüğüne ve tasarlandığı alanın konumuna göre kare, daire, dikdörtgen ve hatta üçgen şeklinde geometrik formlarda hazırlanabiliyor.
  • Kaliteli malzemelerin kullanıldığı ve doğru montaj uygulamalarının yapıldığı kış bahçeleri sizlere sınırsız bir kullanım ömrü sunuyor. Belirli zaman aralıklarında periyodik bakımlarını yaptığınız takdirde bu yapıları güvenli bir şekilde kullanım imkanı sağlanıyor.
  • Kış bahçesi uygulamaları tamamen sizlerin tercihine bağlı olarak farklı renk alternatifleri ile hazırlanabiliyor.

Kış bahçesi fiyatları

Kış bahçesi uygulamalarında kış bahçesi modelleri ve kış bahçesi özellikleri ile birlikte kış bahçesi fiyatları da en çok merak edilen kriterler arasında yer alıyor. Kış bahçesi fiyatları ve belirlenirken uygulama yapan firmalar tarafından ele alınan bazı detaylar bulunuyor. Fiyatlandırmalarda ön plana çıkan detaylar şöyledir;

  • Kış bahçesi tasarımlarında kullanılacak olan malzemelerin türü,
  • Kış bahçesi olarak tasarlanacak olan alanların zemin genişliği ile birlikte tavan yüksekliği,
  • Kış bahçesi uygulamalarında tercih edilen tavan sistemleridir.

Her bir farklı model kış bahçesi için farklı bir fiyatlandırma söz konusudur. Kış bahçesi yaptırmak isteyenler için detayların her biri değişiklik gösterdiği için istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda bir kış bahçesi fiyatlandırılması yapılması en doğru adım olacaktır. Kış bahçesi fiyatları için öncelikli olarak ne tür bir kış bahçesi hayal ettiğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Sizlerin hayal ettiği özelliklere sahip bir kış bahçesi için kullanılacak olan alanın detaylı incelemeleri ve ölçülendirmeleri yapıldıktan sonra bir fiyat teklifinin hazırlanması gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Tente Fiyatları